Cleone RO-system er egnet til deg som ønsker et trygt, sunt og godt drikkevann. Monteres på et tappested sammen med en membrantank (kjøpes separat). Egen tappekran medfølger.
Takket være avansert pålitelig og moderne vannbehandlingsteknologi, utviklet og produsert i Sverige - serverer Cleone rent drikkevann slik naturen ønsket det skulle være.
Cleone bruker avansert teknologi for å behandle vannet. Vannforurensning i partikkelform møter først en barriere som består av tre forfiltre. Større partikler som sediment, skitt og rust med en diameter på 0,02 mm eller større fjernes av det første forfilteret.
Kolloide partikler som ikke er synlige for øye og som passerte det første filteret stoppes av neste forfilter som er fire ganger finere. Det tredje forfilteret består av høykvalitets aktivt-kull som absorberer klor, mikropartikler, enkelte organiske urenheter og smaksstoffer. Vannet som har gått gjennom en tre-trinns behandling er allerde på dette stadiet bedre enn vann fra springen, men dette er bare begynnelsen.
Neste behandlingstrinn er gjennom en omvendt osmose membran som filtrerer vann ned på et molekylært nivå. Vannet pumpes gjennom membranen som består av millioner av porer som ikke er større enn 0,0001 mikron, kun synlig under elektronmikroskop.
Mellom 95-99% av kjemiske stoffer, organiske stoffer, giftstoffer, tungmetaller, trihalometaner, biologiske urenheter og hundrevis av andre molekyler (som er oppløst i vann) skilles ut av membranen og spyles til avløp. Omvendt osmose er den mest avanserte og pålitelige vannrenseteknologien tilgjengelig i dag.
Cleone har en innebygd innovativ automatisk rengjøringsfunksjon av membranen. Denne funksjonen spyler regelmessig urenheter fra membranoverflaten for å gi membranen lenger levetid og sørge for at det rensede vannet er så rent som det blir fra første dråpe, nesten uavhengig av forurensninger i fødevann. Alt dette skjer automatisk.
Etter å ha passert membranen ledes renset vann gjennom et aktivt kullfilter som polerer vannet for flyktige gassformer som kan ha passert membranen. Resultatet er overraskende forfriskende og nøytral ren smak som bare kan sammenlignes med det beste av det beste av rent vann.
Cleone må monteres sammen med en membrantank. Denne følger ikke med.
Ønsker man å gå opp i høyere kapasitet og unngå membrantank er Spirit 300 et godt alternativ.
Krav på råvann (innløpsvann)
Vanntrykk (ved tapping): 0,8 - 7,0 bar
TDS: <2000 mg/l
Konduktivitet (µS/cm, 25°C): <2600
Hardhet: <20 °dH
NB! Vi vil gjøre oppmerksom på at bildene er kun illustrerende og kan avvike fra virkeligheten.
For å gjøre nettstedet vårt enda bedre bruker vi funksjonelle og analytiske informasjonskapsler. Informasjon fra denne nettsiden og dine preferanser lagres i disse informasjonskapslene av nettleseren din.
Nødvendige
Viktige informasjonskapsler er strengt nødvendige for å garantere at nettstedet fungerer som det skal.
Funksjonelle
Med dette lar du oss samle inn anonyme data om bruken av nettstedet med tredjeparts informasjonskapsler, som antall klikk og atferden til besøkende på nettstedet. I tillegg kan vi også utføre markedsføringsrelaterte handlinger via dette alternativet.
Ved å aktivere denne informasjonskapselen hjelper du oss med å forbedre opplevelsen din ytterligere.
Markedsføring
Med dette lar du oss samle inn markedsføringsrelatert data via tredjeparts informasjonskapsler.
Ved å aktivere denne informasjonskapselen hjelper du oss med å forbedre opplevelsen din ytterligere
Statistikk
Disse informasjonskapslene samler inn informasjon om hvordan du bruker et nettsted, som hvilke sider du besøkte og hvilke lenker du klikket på. Ingen av denne informasjonen kan brukes til å identifisere deg. Det hele er samlet og derfor anonymisert
Personvern
Les mer om bruken av informasjonskapsler på denne nettsiden i vår personvernerklæring.
DITT PERSONVERN
Vi bruker informasjonskaplser (cookies) på våre nettsteder, for å forstå hvordan du bruker nettstedet, for å forbedre opplevelsen og tilpasse annonsering. Du kan lese mer om dette i vår personvernerklæring.