Dette nye loftaggregatet er designet for gulvmontering med justerbare vibrasjonsdempende føtter, og kan plasseres både i kaldt og varmt rom.
Plasseringsvennlig med dører på begge sider og koblingsskap på toppen for enkel tilgang. Dører, vifter og rotor kan enkelt demonteres for å løftes opp gjennom standard loftsluke.
Aggregatet har Ø200 stusser. Arbeidsområde opptil 600m3/h. Virkningsgrad opptil 85% og en SFP 1,5 (ved 100Pa) for boligstørrelser mellom 200-400m2. Stillegående med høyeffektiv, roterende varmegjenvinner og høy temperaturvirkningsgrad, samt vifter med lavt energiforbruk.
Nytt ventilasjonsaggregat i Nordic-serien for eneboliger eller små næringsbygg. Aggregatet er utviklet for å være energieffektivt i nordisk klima.
Produktbeskrivelse:
Gir balansert ventilasjon og et godt inneklima
Svært energieffektiv med høy virkningsgrad og lav SFP-verdi
Svært stillegående
Styres som standard via appen Flexit GO.
Valgbar høyre- og venstreløsning
Integrert fuktføler
Kompakte mål
Demonterbar for å minske vekt ved transport inn i bolig
Teknisk data:
STRØM
Merkespenning (AC 50Hz) 230 V
Frekvens 50 Hz
Sikringsstørrelse 10 A
Merkestrøm 8,1 A
Merkeeffekt, total 1855 W
Merkeeffekt, maks. elbatteri 1500 W
Merkeeffekt, vifter 2 x 170 W
Merkeeffekt, rotormotor 4 W
IP-klasse* 21
VENTILASJON
Viftetype B-hjul
Viftemotorstyring 0-10 V
Automatikk Flexit GO
Filterklasse tilluft ePM1 55% (F7)
Filterklasse avtrekk ePM1 55% (F7)
Filtertype (tilluft/avtrekk) Kompaktfilter
MÅL
Filtermål (B x H x D) 460 x 218 x 96 mm
Vekt, aggregat 67 kg
Vekt, rotorkassett 15 kg
Vekt, dør 2 x 9 kg
Vekt, vifte 1,6 kg
Kanaltilkobling Ø 200 mm
Høyde 620 mm
Bredde 1095 mm
Dybde 565 mm
Dybde uten dører 465
Styring via Flexit GO
Aggregatet styres som standard via appen Flexit GO og kan kompletteres med ulike tilbehør, enten trådløst eller med kabel, som f.eks. styrepanel og CO2-føler. Automatikken er klargjort for lokal behovstyring.
Kjølegjenvinning er en standardfunksjon på begge aggregatene. Ved høy luftfuktighet sikrer avrimingsfunksjonen drift i kaldt klima. Stor luftkapasitet vil gi større kjøleeffekt ved tilkobling til ekstern kjølebatteri.
For å gjøre nettstedet vårt enda bedre bruker vi funksjonelle og analytiske informasjonskapsler. Informasjon fra denne nettsiden og dine preferanser lagres i disse informasjonskapslene av nettleseren din.
Nødvendige
Viktige informasjonskapsler er strengt nødvendige for å garantere at nettstedet fungerer som det skal.
Funksjonelle
Med dette lar du oss samle inn anonyme data om bruken av nettstedet med tredjeparts informasjonskapsler, som antall klikk og atferden til besøkende på nettstedet. I tillegg kan vi også utføre markedsføringsrelaterte handlinger via dette alternativet.
Ved å aktivere denne informasjonskapselen hjelper du oss med å forbedre opplevelsen din ytterligere.
Markedsføring
Med dette lar du oss samle inn markedsføringsrelatert data via tredjeparts informasjonskapsler.
Ved å aktivere denne informasjonskapselen hjelper du oss med å forbedre opplevelsen din ytterligere
Statistikk
Disse informasjonskapslene samler inn informasjon om hvordan du bruker et nettsted, som hvilke sider du besøkte og hvilke lenker du klikket på. Ingen av denne informasjonen kan brukes til å identifisere deg. Det hele er samlet og derfor anonymisert
Personvern
Les mer om bruken av informasjonskapsler på denne nettsiden i vår personvernerklæring.
DITT PERSONVERN
Vi bruker informasjonskaplser (cookies) på våre nettsteder, for å forstå hvordan du bruker nettstedet, for å forbedre opplevelsen og tilpasse annonsering. Du kan lese mer om dette i vår personvernerklæring.